Факультет наземних споруд і аеродромів долучається до вирішення проблем узгодження будівельної термінології з сучасним українським правописом
1.07.2024, 14:28

akademiya-mikrotik

26 червня 2024 року представники кафедри інфраструктури авіаційного транспорту Факультету наземних споруд і аеродромів — доцентка Галина Агєєва та магістрант Олег Борт — взяли участь у круглому столі «Термінологія у сфері будівництва в контексті нового українського правопису». Захід організувало ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури».

У роботі круглого столу взяли участь понад 150 фахівців, зокрема представники:

Учасники обговорили актуальні питання узгодження будівельної термінології з вимогами нового українського правопису (редакція 2019 року) під час розроблення проєктів державних будівельних норм та національних стандартів, зокрема у сфері автомобільних доріг.

У травні 2024 року завершився п’ятирічний перехідний період, упродовж якого паралельно діяли як старі, так і нові норми правопису, в тому числі для нормативно-правової бази у галузі будівництва.

Найактивніша дискусія розгорнулася навколо процесів узгодження та уніфікації термінології в чинних, нових і тих, що переглядаються, будівельних нормах і національних стандартах, а також змінах до них у післяперехідний період.

Учасники круглого столу запропонували та обговорили шляхи вирішення цих проблем на державному та галузевому рівнях.

Приведення термінології до вимог нового українського правопису потребує зусиль і від науково-педагогічних працівників ФНСА. Зокрема, необхідно:

Ця робота сприятиме підвищенню якості підготовки фахівців та їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.