Професор Факультету міжнародних відносин взяв участь у Всеукраїнській науковій конференції «Українська енциклопедистика в умовах викликів і загроз національній ідентичності»
10.06.2024, 14:09

akademiya-mikrotik

Професор кафедри міжнародних відносин та стратегічних студій ФМВ Сергій Троян взяв участь у Всеукраїнській науковій конференції «Українська енциклопедистика в умовах викликів і загроз національній ідентичності».

Учасники конференції обговорили:

Професор кафедри міжнародних відносин та стратегічних студій  Сергій Троянд виступив з доповіддю «Російсько-українська війна в енциклопедичному дискурсі».

Під час виступу Сергій Троян зазначив, що  російсько-українська війна є вираженням протистояння російського дискурсу війни українському дискурсу миру за прямою аналогією «Свій-Ворог». Російська парадигма війни ґрунтується не лише на прагненні реалізувати сучасну неоімперську ідею геополітичного просторового розширення і повернути Росію до статусу СРСР доби Холодної війни. Стратегія російського військово-політичного мислення базується також на ідеології «русского мира» та повному підпорядкуванні України, без контролю над якою немислима будь-яка «європейськість» Росії. Основною стратегічною метою Росії в цій війні є знищення українського етносу та української державності.

Сергій Троян зауважив, що важливим чинником успішного протистояння російським загарбникам є національна єдність і консолідація українців. Йдеться про згуртованість народу, як на політичному, так і на психоемоційному рівнях з метою протидії повномасштабній агресії та відстоювання державної незалежності й повернення територіальної цілісності України.

Матеріали наукової конференції будуть опубліковані у виданнях Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» (збірник матеріалів та колективна монографія).