26.04.2024, 09:31

16 квітня 2024 року на Факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська термінологія: традиції та новації», присвячена 25-річчю кафедри української мови та культури.

1999 року в Національному авіаційному університеті було створено кафедру української мови (сьогодні – кафедра української мови та культури), яка здійснює мовну підготовку студентів усіх спеціальностей, викладаючи дисципліни, вивчення яких спрямоване на формування в здобувачів вищої освіти комунікативних навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.

З нагоди 25-річчя кафедри української мови та культури, а також з метою обговорення актуальних питань функціонування термінології української мови – одного з пріоритетних напрямів наукових досліджень кафедри, було організовано Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська термінологія: традиції та новації». Конференція стала важливим науковим заходом, участь у якому взяли відомі українські термінологи.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися в.о.декана Факультету лінгвістики  та соціальних комунікацій Наталія Мельник, заступниця декана з наукової та міжнародної діяльності Анжеліка Кокарєва, заступниця декана з навчально-методичної роботи Олександра Алпатова, відповідальна по роботі зі студентами Леся Хоменко-Семенова, завідувачка кафедри української мови та культури Світлана Литвинська.

На пленарному засіданні виступили завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська з доповіддю «25-річний ювілей кафедри української мови та культури ФЛСК НАУ», українські мовознавці, які фахово займаються проблемами української термінології:

Після пленарного засідання було організовано роботу термінологічного вебінару для студентів «Українська термінологія у вимірах сьогодення». У рамках роботи вебінару було вручено грамоти і подяки студентам Національного авіаційному університету за високі досягнення у вивченні української мови, зокрема переможцям Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови, а також І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання).

По закінченні термінологічного вебінару було організовано роботу двох секцій, під час яких було продовжено аналіз актуальних питань функціонування української термінології.

Бажаємо нових наукових звершень і висловлюємо сподівання на нові зустрічі!