Участь представників Юридичного факультету у презентації Міжнародного курсу HELP «Міжнародне гуманітарне право та права людини» від Ради Європи
26.04.2024, 08:48

15 квітня 2024 року, на запрошення Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, в.о. декана Юридичного факультету Ірина Сопілко та завідувачка кафедри теорії та історії держави і права Олена Макеєва взяли участь у презентації Міжнародного курсу HELP «Міжнародне гуманітарне право та права людини».

Організаторами заходу виступили Проєкт Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни» у співпраці з Верховним Судом.

Участь керівного складу факультету в даній презентаційній зустрічі відбулася в рамках  укладеного Меморандуму про співпрацю між Офісом Ради Європи в Україні та Національним авіаційним університетом.

З вітальними словами до учасників заходу звернулися:

Модератором зібрання виступила міжнародна менеджерка Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни» Ольга Костенко. Короткий огляд курсу презентували автори курсу, експерти Ради Європи —  Патриція Гжебик, Нобуо Хайяші та Наталія Гендель.

Даний курс  представляє правову базу, що дозволяє поглибити розуміння міжнародних стандартів прав людини в поєднанні із засадами міжнародного гуманітарного права в умовах збройного конфлікту. Розроблений він англійською мовою та доступний для проходження на платформі HELP. Організаторами зазначено, що найближчим часом його буде перекладено на українську мову.

У ході проведення презентації виступив також суддя ЄСПЛ Микола Гнатовський, Голова з операційних питань Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Ґілан Дефюрн, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Галина Крет, начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук та інші.

Вивчення  курсу HELP «Міжнародне гуманітарне право та права людини» допоможе студентам 4-го курсу спеціальності 081 «Право» краще підготуватися до складання єдиного фахового вступного випробування під час вступу на магістратуру, підвищити їх рівень компетентності та сформувати в майбутньому високоякісних фахівців у сфері юриспруденції.