Юридичний факультет долучився до онлайн-лекції, спікерами якої виступили судді Конституційного Суду України та Верховного Суду
19.02.2024, 09:06

akademiya-mikrotik

8 лютого 2024 року викладачі, студенти та аспіранти Юридичного факультету долучилися до тематичної онлайн-лекції суддів Конституційного Суду України Галини Юровської, Віктора Городовенка та судді Верховного Суду Єгора Краснова на тему «Актуальні аспекти використання інформаційних технологій в Україні».

Захід проведений в рамках циклу, присвяченому Висновку Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) «Рухаючись вперед: використання асистивних технологій у судочинстві» від 1 грудня 2023 року № 26 (2023).

Судді розповіли про переваги електронного документообігу та судочинства, зазначивши, що це є базовою умовою ефективного використання технологій у судовій системі. Зокрема, такі процеси вже широко застосовуються в Україні та Європі як складові гібридних або повністю електронних систем.

«Перевагами електронного подання документів та судового провадження є: сприяння адміністративній та процесуальній стандартизації; переоцінка процесів, адже паперові документи більше не потрібно буде зберігати, витягувати чи транспортувати; економічно ефективніший доступ сторін та їхніх адвокатів до документів справи», — зазначила пані Галина.

Водночас, у Висновку №26 КРЄС наголошено, що технології не повинні порушувати принципи справедливого судочинства, знеохочувати критичне мислення суддів чи підривати їхню незалежність та автономність.