Суддя Київського апеляційного суду провела майстер-клас для студентів НАУ
 • Довідник
 • Пошта
 • УКР
 • ENG
 • ...
24.05.2023, 14:54
Останні новини
Події
  NAU

  Telegram NAU

  vstup do NAU

  Інститут неперервної освіти

  АВІА-2023

  ХХIII Міжнародна науково-практична конференція
  Суддя Київського апеляційного суду провела майстер-клас для студентів НАУ

  Суддя Київського апеляційного суду провела майстер-клас для студентів НАУ
  img

  22 травня 2023 року суддя Київського апеляційного суду Таміла Писана для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» Юридичного факультету НАУ провела майстер-клас на тему «Особливості розгляду цивільних справ про поділ майна подружжя».

  «У кожній справі про поділ майна подружжя потрібно, по-перше, визначити обсяг майна, який сторони бажають поділити. Слід брати до уваги, що це не завжди все майно, яке, наприклад, заявляє до поділу позивач, оскільки відповідач у зустрічному позові може вказати інші об'єкти поділу. По-друге, суд повинен з'ясувати щодо кожного об'єкта, він є об'єктом спільної сумісної власності чи особистої власності одного з подружжя!», зауважила суддя під час доповіді.

  Таміла Писана наголосила на тому, що майно, яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Неприйнятна ситуація, коли є декілька об'єктів, наприклад, кілька квартир, і суд визнає по 1/2 кожного об'єкта за кожним із подружжя. «Таким чином, ми не вирішуємо спір по суті», - зазначила суддя.

  Крім того, під час бесіди пані Таміла порушила питання щодо відступу від рівності часток у спільному майні подружжя. Вона зауважила, що не можна плутати ці положення зі збільшенням частки у майні одного з подружжя внаслідок придбання його в тому числі за особисті кошти.

  Суддя також поділилася досвідом своєї практичної діяльності щодо розгляду цивільних справ загалом і про поділ майна подружжя, зокрема. «Одним із головних факторів у роботі судді є індивідуальний підхід до кожної справи з використанням принципу внутрішнього переконання судді», зауважила спікер.

  © Національний авіаційний університет
  03058, Україна
  м.Київ, просп. Гузара Любомира 1
  post@nau.edu.ua | (044)406-79-01