Для студентів НАУ перекладацький майстер-клас провели фахівці Netflix
20.03.2023, 09:10

Для студентів НАУ перекладацький майстер-клас провели фахівці Netflix

До студентів кафедри англійської філології і перекладу Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ на запрошення доцента кафедри Ольги Линтвар завітала перекладачка студії Postmodern, наша випускниця 2011 року Олеся Запісочна.

До слова, це одна з трьох студій, які працюють на ринку України у співпраці зі стримінговою платформою Netflix з 2021 року.

Під час зустрічі студенти дізналися про:
    - види аудіовізуального перекладу: дубляж, субтитрування, переклад для озвучування;
    - факти з історії українського дубляжу;
    - особливості роботи перекладача-фахівця з «укладки в губи» (ліпсинк), таймкоди;
    - адаптацію кіноматеріалу під потреби українського глядача із врахуванням вимог замовника;
    - пріоритет сенсів у протиставленні зміст-форма;
    - роботу редакторів, коректорів;
    - особистісні якості, необхідні у роботі перекладача кінопродукту;
    - та багато-багато цікавезних прикладів-перекладів запрошеної перекладачки.

Процес перекладу захопливий, але потребує знань, творчого підходу і кмітливості. Студенти лишилися у захваті та ставили Олесі безліч запитань.

Перекладачка запросила майбутніх випускників до співпраці, адже від початку роботи Netflix з україномовним ринком роботи у перекладачів значно побільшало.

Крім того, досягнуто домовленностей про співпрацю з Олесею Запісочною як стейкхолдером.

Щиро дякуємо за цікавий та професійний майстерклас, бажаємо успіхів у царині творчого перекладу і до зустрічі!