30.06.2022, 09:18

До Дня Конституції України, 28 червня науковці Юридичного факультету (ЮФ) Національного авіаційного університету на чолі з деканом факультету, членом Науково-консультативної ради Конституційного Суду України Іриною Сопілко взяли участь в Міжнародній онлайн-конференції «Роль Конституційного Суду України в реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі».

Організаторами наукового заходу виступили Конституційний Суд України та Національна академія правових наук України за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Привітали учасників конференції:
    - Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради України;
    - Сергій Головатий, заступник Голови Конституційного Суду України;
    - Клер Базі-Малорі, Президентка Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеційська Комісія);
    - Олександр Петришин, Президент Національної академії правових наук України;
    - Генрік Вілладсен, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні;
    - Штефан Хюльсхьорстер, Директор Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва.

До участі у заході були залучені Судді Конституційного Суду України чинні та у відставці, вітчизняні та міжнародні експерти в галузі конституційного права, представники органів конституційної юрисдикції іноземних держав і міжнародних організацій, учені-правознавці, представники дипломатичного корпусу.

Під час конференції було розглянуто актуальне питання сьогодення, яке стосується нових викликів для української конституційної юстиції на шляху до набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

«Широке обговорення питання щодо ролі Конституційного Суду України в реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі з практиками та науковцями, обмін досвідом із закордонними колегами та висловленні учасниками пропозиції сприятимуть забезпеченню реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі», - підбиваючи підсумки конференції наголосив заступник Голови КСУ Сергій Головатий.