Ректор НАУ Максим Луцький у складі делегації МОН перебуває з робочим візитом у Республіці Сербія
16.09.2021, 19:51

reestratsii na nmt 2024

suchasni zakladi osviti

Сьогодні, в рамках робочого візиту до Республіки Сербія делегації Міністерства освіти і науки України на чолі з заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артуром Селецьким, відбулась зустріч членів делегації з представниками Міністерства освіти, науки та технологічного розвитку Сербії.

До складу делегації МОН увійшли:
    - Максим Луцький, ректор Національного авіаційного університету;
    - Євгеній Імас, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України;
    - Роман Греба, президент Федерації учнівського спорту України.

Українську делегацію зустрічали:
    - Небойша Ранджелович, державний секретар;
    - Габріела Груїч Гарич, помічник Міністра з питань подвійної освіти;
    - Мілан Пашич, помічник Міністра дошкільної та початкової освіти;
    - Александр Йович, помічник Міністра з питань міжнародного співробітництва та європейської інтеграції;
    - Світлана Богданович, сектор міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

На зустрічі був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Сербія Олександр Александрович.

В ході зустрічі були розглянуті попередньо обговорені з Першим Віце-прем’єр-міністром - Міністром освіти, науки та технологічного розвитку Бранко Ружичем питання покращення освітнього і наукового співробітництва, співпраці у сферах шкільного спорту та вищої освіти.

Окремим питанням обговорювали обмін досвідом та експертами авіаційної вищої освіти, а також співпрацю в цій галузі.

Габріела Груїч Гарич наголосила, що сербська сторона особливо зацікавлена у співпраці саме з НАУ, оскільки цього року у Сербії розпочнеться підготовка фахівців за спеціальністю «Пілот» з терміном навчання 3 роки та проходженням льотної практики на спеціалізованих навчальних аеродромах.

Своєю чергою, ректор НАУ Максим Луцький висловив готовність університету до співробітництва та повідомив, що НАУ вже розпочав співпрацювати з Університетом міста Новий Сад. Зокрема, була підписана Угода про співпрацю, в рамках якої вирішуватимуться завдання науково-технічного співробітництва за 12-тю технічними напрямками підготовки фахівців, забезпечення якості освіти, підвищення ефективності навчальної та науково-дослідної роботи в університетах.

За результатами робочої зустрічі представниками Міністерства освіти, науки та технологічного розвитку Сербії було запропоновано розробити Угоду про співпрацю, яка передбачатиме академічну мобільність викладачів і подвійні дипломи у сфері вищої освіти.