Студенти Національного авіаційного університету взяли участь в урочистому заході зі встановлення пам'ятного знаку – каменю спотикання Г.К. Бріфу
 • Довідник
 • Бібліотека
 • erNAU
 • Пошта
 • УКР
 • ENG
 • ...
12.10.2021, 14:22
Останні новини
Події
  NAU

  COVID – 19

  vstup do NAU

  Курси енергоаудиторів

  Студенти Національного авіаційного університету взяли участь в урочистому заході зі встановлення пам'ятного знаку – каменю спотикання Г.К. Бріфу

  Студенти Національного авіаційного університету взяли участь в урочистому заході зі встановлення пам'ятного знаку – каменю спотикання Г.К. Бріфу
  img

  Старша викладачка кафедри соціології та політології Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій (ФЛСК) Національного авіаційного університету Грищенко Неля Іванівна організувала міжвузівську ініціативу до проекту вшанування пам’яті 80-річниці трагедії Бабиного Яру «Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва» Українського центру вивчення історії Голокосту, Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві та Київської міської державної адміністрації.

  Камені спотикання – це відомий міжнародний художній та комемораційний проект, покликаний вшанувати пам'ять і нагадати людям про долі жертв нацизму у період із 1933 по 1945 рік. Ідейним натхненником і організатором встановлення каменів спотикання є художник і архітектор Гюнтер Демінг. Перший камінь ним був закладений у 1992 році в м. Кельн (Німеччина) перед ратушею в пам'ять про п'ятидесяту річницю депортації Кельнських сінті та ромів. Акція привернула увагу спільноти, а подібні невеликі меморіали (у формі табличок розміром десять на десять сантиметрів) з іменами, датами життя та іншими відомостями про жертву, тепер вмуровані в бруківки багатьох європейських міст. Встановлення «каменів спотикання» відбувається за принципом «Одна жертва – один камінь».

  За результатами дослідної роботи студентів кафедри соціології та політології ФЛСК НАУ, спільно зі студентами кафедри хімії і хімічної технології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій (ФЕБІТ) НАУ та Фахового коледжу Київського міжнародного університету, було встановлено обставини життя та загибелі викладача, завідувача виробничо-методичним сектором, виконувача обов'язків заступника директора з навчальної частини Київського політехнічного інституту (КПІ) Бріфа Георгія Карловича.

  8 жовтня, в рамках проекту «Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва», відбувся урочистий захід зі встановлення пам'ятного знаку – каменю спотикання Г.К. Бріфу.

  У встановленні взяли участь:
  - Катаріна Шаупп-Карманн, керівниця відділу культури Посольства Німеччини в Києві;
  - Віталій Бобров, керівник освітніх програм «Українського центру вивчення історії Голокосту»;
  - Олександр Смик, перший заступник голови Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації;
  - адміністрація, викладачі та студенти Національного авіаційного університету та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

  © Національний авіаційний університет
  03058, Україна
  м.Київ, просп. Гузара Любомира 1
  post@nau.edu.ua | (044)406-79-01