«Зелений» тариф – заохочення енергозбереження та розвиток національних енергетичних ресурсів
19.04.2019, 11:52

reestratsii na nmt 2024

suchasni zakladi osviti

Лекцію, присвячену темам «зеленої» енергетики та «зеленого» тарифу, провели для студентів Юридичного факультету Радник Голови Держенергоефективності, Віце Голова Бюро групи експертів з відновлюваної енергетики Європейської економічної комісії ООН Костянтин Гура та Віце Голова Бюро групи експертів з енергоефективності Європейської економічної комісії ООН, Керівник ВП ДП «Центр залучення «зелених» інвестицій» Богдан Радченко.

Костянтин Гура відзначив, що «зелений» тариф - механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії. «Дуже важливо, щоб законодавство відповідало вимогам часу. Саме тому наприкінці 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №8449-д щодо нової системи підтримки відновлюваної енергетики (ВДЕ)». Основне нововведення – перехід від «зеленого» тарифу до аукціонів на постачання енергії з ВДЕ. Аукціони визначатимуть переможця за єдиним критерієм – найнижчою ціною.