З Всесвітнім днем авіації та космонавтики і Днем працівників ракетно-космічної галузі України
 • Довідник
 • Бібліотека
 • erNAU
 • Пошта
 • УКР
 • ENG
 • ...
12.04.2019, 09:46
Події
  Літня школа

  Пробне ЗНО

  Підготовка до ЗНО
  З Всесвітнім днем авіації та космонавтики і Днем працівників ракетно-космічної галузі України

  З Всесвітнім днем авіації та космонавтики і Днем працівників ракетно-космічної галузі України
  img

  12 квітня 1961 року фантастичні мрії про політ людини у космос стали реальністю. Перший космічний  політ проклав дорогу для дослідників космічних таємниць. До подальших кроків людства до зірок також причетні видатні вихідці з України. Предки Костянтина Ціолковського походять з Волині і були родичами гетьмана Северина Наливайка, Микола Кибальчич родом з Чернігівщини, Юрій Кондратюк народився у Полтаві, житомирянин Сергій Корольов… Імена кожного з них червоною ниткою вплетені у світову космонавтику.

  Ще у 1929 році Юрій Кондратюк у книзі «Завоювання міжпланетних просторів»  описав оптимальну траєкторію польоту від Землі до Місяця. Українцеві встановлено пам'ятник на космодромі мису Канаверал у Флориді.

  Перший космонавт незалежної України – Леонід Каденюк підкорив космос у складі американської команди на шатлі «Columbia».

  Водночас, ми постійно беремо участь у створенні космічного транспорту. Так, 22 березня 2019 року європейська ракета-носій легкого класу «Vega» з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані.

  Тож хочу привітати усіх, причетних до ракетно-космічної галузі із Всесвітнім днем авіації та космонавтики і Днем працівників ракетно-космічної галузі України. Хай ваші мрії сягають космічних висот, хай ваші амбітні плани перевершують сподівання найсміливіших письменників-фантастів. Творіть і будуйте зорельоти, прокладайте нові космічні траси, підносячи славу України, утверджуючи її імідж як світової космічної держави.

   

  Щиро,

  Володимир Ісаєнко

   

  © Національний авіаційний університет
  03058, Україна
  м.Київ, просп.Космонавта Комарова 1
  post@nau.edu.ua | (044)406-79-01