Університет сьогодні

Національний авіаційний університет – один із найпотужніших авіаційних закладів вищої освіти на пострадянському просторі.

Заснований у 1933 році, за роки існування університет підготував понад 200 тисяч висококваліфікованих фахівців. Серед них відомі вчені, керівники авіаційних компаній, підприємств, організацій та установ, які забезпечують польоти повітряних суден, їх обслуговування та ремонт, перевезення пасажирів і вантажів.

Сьогодні в університеті навчається близько 25 тисячі студентів, серед яких майже 1500 іноземців з 55 країн світу. У складі Національного авіаційного університету п’ять інститутів, десять факультетів, кафедра військової підготовки, шість коледжів, два ліцеї, Льотна академія у Кропивницькому. Здійснюється підготовка бакалаврів, магістрів, кандидатів і докторів наук. Кадровий потенціал університету – понад півтори тисячі науково-педагогічних працівників, серед яких більш ніж 200 докторів наук  та близько 700 кандидатів наук. Ректор університету – доктор біологічних наук, професор, Академік Академії наук вищої школи України, Заслужений працівник освіти України Володимир Миколайович Ісаєнко.

Національний авіаційний університет входить у ТОП-10 закладів вищої освіти України за кількістю поданих заяв абітурієнтів та займає 13 місце у  академічному рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна». НАУ покращив свої позиції  та зайняв 12 місце  серед 53 українських закладів вищої освіти України в міжнародному рейтингу U-Multirank university rankings 2020. У рейтингу ЗВО України за даними наукометричної бази даних Scopus університет посідає 28 місце.

Основною конкурентною перевагою Національного авіаційного університету як в Україні, так і на світовому освітньому ринку є його авіаційна складова. В університеті навчаються майбутні пілоти; оператори безпілотних літальних апаратів; спеціалісти з наземного обслуговування авіаційної техніки та авіаційних двигунів; диспетчери та інженери управління повітряним рухом; спеціалісти з бортового обладнання, авіоніки та радіоелектроніки; дизайнери сучасних аеропортів, споруд та доріг; фахівці аеропортових служб; менеджери з авіаційних перевезень та логістики; спеціалісти з кіберзахисту та діагностики систем; екологи, економісти, юристи, психологи, медики та фахівці інших спеціальностей.

Фахівцям та науковцям Національного авіаційного університету доручено виконання державних замовлень: розроблення технології контролю  поточного агрегатно-фазового стану робочої рідини у циркуляційних системах змащення та розроблення стратосферного псевдосупутника з відновлюваним джерелом енергоживлення.

Відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки університетом отримано 5 грантів: чотири  грант-угоди з Францією  та одна грант-угода за програмою Горизонт 2020 з Італією.

Діяльність нашої обдарованої молоді та молодих вчених неодноразово відзначена Президентом України, Верховною Радою України, Комітетом з державних премій України в галузі науки і техніки, Президентським фоном Леоніда Кучми «Україна», Фондом Віктора Пінчука «Zavtra.UA» та багатьма іншими.

В рамках реалізації державного інвестиційного проекту «Міжнародний центр підготовки пілотів Національного авіаційного університету» університет успішно налагоджує якісну підготовку пілотів.

Придбано літак К-10 SWIFT, Cessna 172, чотири літаки Tecnam 2002  та авіаційний тренажер французької компанії ALSIM на якому здійснюватиметься  підготовка студентів-пілотів на повітряних суднах класу: Cessna,  Tecnam та   Boeing-737. Цього року МОН України надало НАУ 5 місць державного замовлення на освітню програму «Льотна експлуатація повітряних суден», а загалом на перший курс зараховані 32 абітурієнти.

Одним з ключових напрямів діяльності університету є розвиток міжнародного співробітництва (загалом – 207 угод із закордонними партнерами з 45 країн світу).Розгалуженими є форми міжнародної співпраці з університетами Польщі, Китаю, Туреччини, Південної Кореї, США, Канади, Великої Британії, Голландії та Франції, Румунії, та Швеції. Укладено домовленості про співпрацю у галузі авіаційної освіти із закладами Великобританії, Греції, Іспанії, Канади, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Туреччини, Чехії та інших.Завдяки міжнародній співпраці НАУ з провідними університетами світу наші студенти мають змогу отримувати подвійні дипломи, брати участь у закордонних стажуваннях та практиках.

У місті Ханчжоу (Китайська Народна Республіка) створено спільний китайсько-український  інститут аерокосмічних технологій (CUAT), який є базою нашого університету для співробітництва з китайськими партнерами в галузі освіти, науки та техніки.

Необхідністю реалізації в Україні стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) обумовлене створення в університеті Інституту ІКАО НАУ та координація діяльності цілої низки міжнародних та національних центрів і програм. При  Національному авіаційному університеті активно працюють Європейський регіональний навчальний центр ІКАО з авіаційної безпеки та Європейський регіональний навчальний центр ІКАО з підготовки державних  інспекторів з безпеки польотів та льотної придатності повітряних суден. Також створено навчально-методичний центр ІКАО «Aviation English», а директора Інституту ІКАО НАУ Галину Суслову визначено національним координатором з впровадження стандартів авіаційної англійської мови.
Галину Суслову обрано головою Ради директорів навчальних центрів Європейського/Північноатлантичного регіону з авіаційної безпеки ІКАО.

Серед наших партнерів провідні авіаційні підприємства України: Державна авіаційна служба, Державне космічне агентство, ДП «Антонов»,  «Укроборонпром», Міжнародний аеропорт «Бориспіль», Міжнародний аеропорт  «Київ», Міжнародний аеропорт «Одеса» та інші аеропорти України, компанія «МАУ», «Прогрестех-Україна», ДП «Завод 410 цивільної авіації», «Одесавіаремсервісом» і багато інших.

Перлина університету – один з найбільших в Європі Авіаційний  навчальний ангар. Також в НАУ є навчальний аеродром та полігон авіаційної наземної техніки, тренажерні комплекси, навчально-науковий аеродинамічний комплекс на базі дозвукової  аеродинамічної труби ТАД-2.

Студентське містечко університету це – 11 гуртожитків, їдальня на 1000 місць, інтернет-кафе, студентське «Бістро», Медичний центр, оснащений  сучасним діагностично-лікувальним обладнанням, профілакторій, Центр культури і мистецтв із залом на 1500 місць, навчально-спортивний оздоровчий центр. Книжковий фонд Науково-технічної бібліотеки НАУ складає понад 2,6 млн. примірників. 

Диплом НАУ був і залишається візитною карткою якості та професійної майстерності та визнається конкурентоспроможним у багатьох країнах світу.