Льотна експлуатація повітряних суден

Управління авіаційними транспортними системами та комплексами

КАФЕДРА АЕРОДИНАМІКИ ТА БЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ

AERODYNAMICS & FLIGHT SAFETY DEPARTMENT


НАШІ КОЛЕГИ – ЦЕНТР ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ НАУ

OUR COLLEAGUES – NAU FLIGHT TRAINING CENTRE

Алгоритми вступу (Бакалавр та магістр)

Алгоритм вступу до НАУ 2023 

Крок 1. Визначитися з спеціальністю (конкурсною пропозицією) куди плануєте вступати. Перелік спеціальностей НАУ. У разі виникнення труднощів з визначенням спеціальності яка підходить саме Вам, пропонуємо пройти профорієнтаційний тест.

Крок 2. Далі Вам необхідно вдало скласти національний мультипредметний тест. Докладніше про національний мультипредметний тест можна прочитати тут.

Крок 3. Реєстрація особистих  електронних кабінетів вступників на навчання для здобуття вищої освіти, завантаження необхідних документів з 01 липня 2023 року. Докладніше про строки прийому заяв та документів можна прочитати за покликанням.

Крок 4. Серед спеціальностей НАУ є такі, де потрібно пройти медичні огляди та інші доконкурсні процедури (спеціальність: 272.02). У разі обрання Вами такої спеціальності для вступу це потрібно зробити до дня, що передує дню завершення прийому заяв.

Крок 5. Ознайомитися з переліком необхідних документів для вступу на 1 курс для вступників на базі повної загальної середньої освіти.

Крок 6. Реєстрація заяв вступників у електронній формі через кабінет вступника з 19 липня до 18:00 31 липня 2023 року. Не забуваємо поставити 1 або 2 пріоритет для обраної конкурсної пропозиції в НАУ! 

Крок 7. Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням здійснюються до 05 серпня 2023 року.

Крок 8. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 08 серпня 2023 року.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції з 09 серпня 2023 року.

Крок 9. Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням до 10 серпня 2023 року. Зарахування вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб до 30 серпня 2023 року.

Крок 10. Після публікації наказу про зарахування, Ви – студент НАУ. Вітаємо!

Офіційна сторінка


Алгоритм вступу до магістратури НАУ у 2023 році 

Крок 1. Реєстрація заяв на участь в ЄВІ та ЄФВВ, співбесіді замість ЄВІ, фаховому іспиті, фаховому іспиті замість ЄФВВ здійснюється у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки (МОН) України.

Основна і додаткова сесії ЄВІ та ЄФВВ проводяться у терміни, встановлені МОН, за графіком, затвердженим Українським центром оцінювання якості освіти.

Вступники можуть вступати на магістра за іншою спеціальністю, ніж закінчив бакалавра. Перелік спеціальностей НАУ. У разі виникнення труднощів з визначенням спеціальності яка підходить саме Вам, пропонуємо пройти профорієнтаційний тест.

Крок 2. Реєстрація особистих електронних кабінетів вступників на навчання для здобуття вищої освіти, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня 2023 року.

Крок 3. Співбесіди замість ЄВІ, фахові іспити, фахові іспити замість ЄФВВ проводяться з 17 по 28 липня (включно). Графіки проведення та програми фахових іспитів будуть розміщені за покликанням.

Крок 4. Реєстрація заяв вступників для участі в конкурсному відборі з 31 липня до 18:00 21 серпня 2023 року.

Крок 5. Фаховий іспит для осіб, які беруть участь у конкурсному відборі виключно на місця кошти фізичних та/або юридичних осіб, проводиться з 31 липня до 18:00 14 серпня 2023 року.

Крок 6. Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням (повідомлення буде розміщено в електронному кабінеті вступника та на офіційному сайті Приймальної комісії НАУ) здійснюються до 26 серпня 2023 року

Крок 7. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 29 серпня 2023 року.

Зарахування вступників на навчання за державним або регіональним замовленням проводиться 31 серпня 2023 року.

Крок 8. Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюється з 30 серпня 2023 року.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб до 08 вересня 2023 року.

Зарахування вступників на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб до 30 вересня 2023 року.

Крок 9. Після публікації наказу про зарахування, Ви – студент НАУ. Вітаємо!

Офіційна сторінка

Особливості прийому на освітню програму 272.02«Льотна експлуатація повітряних суден» спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» 

1. Порядок прийому заяв та документів

1.1. На спеціальність 272 «Авіаційний транспорт», освітня програма «Льотна експлуатація повітряних суден» додатково подаються документи:

За відсутності будь якого з зазначених додаткових документів вступник не допускається до участі в конкурсному відборі за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», освітня програма «Льотна експлуатація повітряних суден». 1.2. Встановлення статусу «Допущено до участі у конкурсному відборі» електронним заявам вступників за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт» освітньої програми «Льотна експлуатація повітряних суден» здійснюється уповноваженою особою за рішенням приймальної комісії у разі отримання вступником рекомендацій на вступ за результатами проходження первинної медичної сертифікації та тестування з фізичної підготовки та завантаження результатів в особистий кабінет вступника.

2.Процедури доконкурсного відбору вступників

2.1. При вступі на денну форму навчання на ступінь бакалавра вступники проходять первинну медичну сертифікацію відповідно до Наказу Державіаслужби України від 20.07.2017 р. № 565 «Про затвердження Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації», Наказу Державіаслужби України від 12.03.2018 р. № 220 «Про затвердження процедур до Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації» у виді прийнятних методів відповідності (АМС) та інструктивного матеріалу (GM), методичних рекомендацій щодо проходження первинної медичної сертифікації авіаційним персоналом.

Проходження первинної медичної сертифікації абітурієнтів здійснює Авіаційний медичний центр НАУ (м. Київ, вул. Гарматна 47, кабінет 203 (телефон для довідок: 497-50- 05)). Для проходження первинної медичної сертифікації подаються такі документи: - документ, який засвідчує особу (паспорт); - 1 фотокартка (3/4); - амбулаторна медична книжка (або виписка з медичної карти амбулаторного хворого) з поліклініки за місцем проживання/прописки з відмітками про перенесенні захворювання, оперативні втручання, травми, тощо; - форма 063 – дані про щеплення; - приписне свідоцтво або військовий квиток.

Вступники отримують висновки комісії у вигляді Медичного сертифікату 1 класу відповідно до вимог PartMed. У разі відсутності Медичного сертифікату абітурієнт не допускається до участі в конкурсному відборі за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», освітня програма «Льотна експлуатація повітряних суден».

При вступі на денну форму навчання на освітню програму «Льотна експлуатація повітряних суден» ступеня бакалавра вступники проходять тестування з фізичної підготовки.

До випробувань допускаються абітурієнти, які мають медичну довідку про задовільний стан здоров’я. Випробовування абітурієнтів здійснюється в один день.

Спочатку проводиться розминка і підготовка до нормативів з фізичної підготовки.

Порядок здачі нормативів:

Виконання контрольних нормативів з бігу на 100 м та 3000 м організовується за традиційними правилами легкоатлетичних змагань.

Підтягування на перекладині здійснюється хватом зверху підборіддям вище перекладини без ривків та розгойдування.

Згинання-розгинання рук в упорі лежачи виконується прямим тілом до кута згинання рук в ліктьовому суглобі не менше 90 градусів (прямий кут).

Результати виконання контрольних вправ екзаменатор оголошує після кожного виду випробувань, а в кінці випробувань загальну суму набраних балів та рекомендації комісії у вигляді: «Допущений», «Не допущений».

Результати випробувань заносяться до Протоколу, який передається до Приймальної комісії НАУ та надаються вступнику.

Вступник, який не виконав вимоги доконкурсного відбору, до участі у конкурсному відборі за освітньою програмою «Льотна експлуатація повітряних суден» спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ 


Перелік необхідних документів

БЮДЖЕТ. Перелік необхідних документів для вступу на 1 курс ОС «Бакалавр» (вступ на основі ПЗСО та НРК5)


КОНТРАКТ. Перелік необхідних документів для вступу на 1 курс ОС «Бакалавр» (вступ на основі ПЗСО та НРК5)

Для укладання договору про навчання (контракту) додатково подаються:

Примітка: при подачі копій обов’язкова наявність оригіналів документів.


Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти / The First (Bachelor`s) Level of Higher Education

Код галузі / Field code – 27

Галузь знань / Field of study – «Транспорт» / «Transport Services»

Код спеціальності / Code of Speciality – 272

Назва спеціальності / Title of Speciality – «Авіаційний транспорт» / «Aviation Transport»

Освітньо-професійна програма / Educational Professional Program – «Льотна експлуатація повітряних суден» / «Aircraft Flight Operations»

ATPL(A) Frozen Theoretical Course & CPL/IR Complex Training Course

Другий (магістерський) рівень вищої освіти / The Second (Master`s) Level of Higher Education

Код галузі / Field code – 27

Галузь знань / Field of study – «Транспорт» / «Transport Services»

Код спеціальності / Code of Speciality – 272

Назва спеціальності / Title of Speciality – «Авіаційний транспорт» / «Aviation Transport»

Освітньо-професійна програма / Educational Professional Program – «Управління авіаційними транспортними системами та комплексами» / «Operations of Air Transport Systems and Complexes»

ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ТА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ /

FOR UKRAINIAN AND FOREIGN STUDENTS TRAINING PROGRAM

 

ТЕОРЕТИЧНЕ НАВЧАННЯ ПРОВОДИТЬСЯ У НАЦІОНАЛЬНОМУ АВІАЦІЙНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ В МІСТІ КИЄВІ /

THEORETICAL TRAINING IS PROVIDING IN KYIV, IN THE NATIONAL AVIATION UNIVERSITY

Бакалавр інженерних наук на авіаційному транспорті та ліцензія пілота – це комплексна навчальна програма, призначена для тих, хто хоче не тільки отримати ліцензію пілота, але і ступінь бакалавра в галузі авіаційного інжинірингу. Подвійна освіта відкриває широкі можливості на такому високому конкурентному і динамічному ринку праці як авіація. Випускники даної програми отримують ліцензію пілота транспортної авіації і ступінь бакалавра інженерних наук на авіаційному транспорті. 

Вимоги до кандидатів:

Кандидатам необхідно надати результати зовнішнього незалежного оцінювання з таких предметів: українська мова та література, математика та іноземна мова (англійська).

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ: всі кандидати повинні пройти первинну медичну сертифікацію відповідно Вимог Наказу Державіаслужби України № 565 від 20.07.2017 року, професійно-психологічний відбір, тестування з фізичної підготовки за нормативами розробленими фахівцями НАУ.

Програма бакалавра інженерних наук на авіаційному транспорті та ліцензії пілота розрахована на 4 роки підготовки і складається з 8 семестрів, а також практичної льотної підготовки. Для теоретичного навчання в НАУ розроблений навчальний план, до складу якого ввійшли як предмети відповідно до стандартів МОНУ бакалаврату спеціальності 272 «Авіаційний транспорт», так і фахові предмети спеціалізації 272.02 «Льотна експлуатація повітряних суден» у відповідності до стандартів Європейського агентства з безпеки польотів (EASA).

Для практичної підготовки в НАУ створено «Центр льотної підготовки (ЦЛП)». Державною авіаційною службою України ЦЛП виданий сертифікат № UA/FTO-005/2017 для проведення навчання та отримання наступних свідоцтв: приватного пілота (Private Pilot License - PPL); комерційного пілота (Commercial Pilot License - CPL) та кваліфікаційних відмінок: дозвіл на виконання польотів за приладами (Instrument Rating - IR(A)); дозвіл на пілотування багатодвигунних повітряних суден (Multi engine ration - МЕР) та дозвіл на польоти вночі.

Крім того, підписані угоди про співробітництво з компанією Egmont Aviation (Республіка Словенія), що включають в себе:

Результатом підготовки є отримання в рамках літніх канікул європейської ліцензії пілота.


Практична підготовка проводиться на літаках К-10, Cessna 172 та Piper РА34-200Т SENECA II.

В процесі навчання студенти отримають мінімальну практичну підготовку в обсязі 200 льотних годин (враховується наліт по програмі приватного пілота), а саме: 152 годин на повітряному судні з одним двигуном; 13 годин на багатодвигунному літаку; 35 годин на тренажері FNPTII. Після успішного завершення навчання студенти отримують диплом бакалавра за спеціальністю «Авіаційний транспорт» та у відповідності до сертифікату № UA/FTO-005/2017 ліцензії пілотів: PPL(A), CPL(A), JR, МЕР.

 ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМУ

НА СПЕЦІАЛІЗАЦІЮ


272.02«ЛЬОТНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН»

СПЕЦІАЛЬНОСТІ 272 «АВІАЦІЙНИЙ ТРАНСПОРТ»

1. ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ЗАЯВ ТА ДОКУМЕНТІВ

1.1. На спеціальність 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Льотна експлуатація повітряних суден» додатково подаються документи:

За відсутності будь якого з зазначених додаткових документів вступник не допускається до участі в конкурсному відборі за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Льотна експлуатація повітряних суден».

1.2. Встановлення статусу «Допущено до участі у конкурсному відборі» електронним заявам вступників за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізацією «Льотна експлуатація повітряних суден», здійснюється уповноваженою особою за рішенням приймальної комісії у разі отримання, вступником рекомендацій на вступ за результатами проходження первинної медичної сертифікації та тестування з фізичної підготовки.

2. ПРОЦЕДУРИ ДО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ВСТУПНИКІВ

2.1. При вступі на денну форму навчання на ступінь бакалавра вступники проходять первинну медичну сертифікацію відповідно до Наказу Державіаслужби України від 20.07.2017 р. № 565 “Про затвердження Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації», Наказу Державіаслужби України від 12.03.2018 р. № 220 “Про затвердження процедур до Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації» у виді прийнятних методів відповідності (АМС) та інструктивного матеріалу (GM), Методичних рекомендацій щодо проходження первинної медичної сертифікації авіаційним персоналом.

Проходження первинної медичної сертифікації абітурієнтів вступників здійснює Авіаційний медичний центр НАУ (м. Київ, вул. Гарматна 47, кабінет 203 (телефон для довідок: +38(044)497-50-05), або будь-який інший сертифікований Державною авіаційною службою України медичний центр (заклад).

Для проходження первинної медичної сертифікації подаються такі документи:

Вступники отримують висновки комісії у вигляді Медичного сертифікату 1 класу відповідно до вимог PartMed. У разі відсутності Медичного сертифікату абітурієнт вступник не допускається до участі в конкурсному відборі за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Льотна експлуатація повітряних суден».

При вступі на денну форму навчання на спеціалізацію «Льотна експлуатація повітряних суден» ступеня бакалавра вступники проходять тестування з фізичної підготовки.

До випробувань допускаються абітурієнти, які мають медичну довідку про задовільний стан здоров’я. Випробовування абітурієнтів здійснюється в один день. Спочатку проводиться розминка і підготовка до нормативів з фізичної підготовки. Порядок здачі нормативів: - біг 100м, підтягування на перекладині (згинання та розгинання рук в упорі лежачи); - біг 3000 м чоловіки та 2000 м жінки. Відпочинок між вправами складає не менше ніж 20 хв. Виконання контрольних нормативів з бігу на 100 м та 3000 м організується за традиційними правилами легкоатлетичних змагань. Підтягування на перекладині здійснюється хватом зверху підборіддям вище перекладини без ривків та розгойдування. Згинання-розгинання рук в упорі лежачи виконується прямим тілом до кута згинання рук в ліктьовому суглобі не менше 90 градусів (прямий кут).

Результати виконання контрольних вправ екзаменатор оголошує після кожного виду випробувань, а в кінці випробувань загальну суму набраних балів та рекомендації комісії у вигляді: «Допущений», «Не допущений».

Результати іспитів заносяться до Протоколу, який передається до Приймальної комісії НАУ.

Вступник, який не виконав вимоги до конкурсного відбору до участі у конкурсному відборі за освітньою програмою «Льотна експлуатація повітряних суден» спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.