U-Multirank

U-Multirank

U-Multirank – це багатовимірний підхід до міжнародного рейтингу вищих навчальних закладів.

Він порівнює результати вищих навчальних закладів у п’яти вимірах діяльності:

(1) викладання та навчання,

(2) дослідження,

(3) подача знань,

(4) міжнародна орієнтація та

(5) регіональні взаємодії.

Веб-інструмент U-Multirank дозволяє проводити порівняння на рівні університету в цілому та на рівні конкретних навчальних програм. Ґрунтуючись на емпіричних даних, U-Multirank порівнює інституції з аналогічними інституційними профілями («за подібністю») і дозволяє користувачам розробляти власні індивідуальні рейтинги, вибираючи індикатори за власними уподобаннями.

За результатами техніко-економічного обґрунтування ста п’ятдесяти університетів, проведеного у 2010/11 рр., Європейська Комісія вирішила фінансувати впровадження U-Multirank. Це здійснюється консорціумом на чолі з професором Франсом ван Вогтом з Центру вищих навчальних курсів (CHEPS), Університету Твенте в Нідерландах і професором Френком Зігеле з Центру вищої освіти (CHE) у Німеччині. а також Центром наукових і технологічних досліджень (CWTS) з Лейденського університету, Fundacion CYD і Folge 3. U-Multirank фінансується Європейською Комісією, Фондом Бертельсманна і Banco Santander. Консорціум також тісно співпрацює з низкою національних партнерів та організацій зацікавлених сторін.

Першим рейтингом U-Multirank стало видання 2014 року, яке охоплювало понад 850 вищих навчальних закладів з більш ніж 70 країн світу. Це забезпечило рейтингування на інституційному рівні в цілому, а також на рівні окремих галузей. Для останнього, випуск 2014 року охоплював сфери електротехніки, машинобудування, підприємництва та фізики. Після цього охоплення установ та предметних областей щороку розширювалося.

Узагальнені позиції НАУ у рейтингу “U-Multirank” за всіма критеріями показані за посиланням і за посиланням.

U-Multirank є незалежним рейтингом, підготовленим за рахунок фінансування за програмою Erasmus + Європейської Комісії. Робота консорціуму U-Multirank контролюється Консультативною радою.

Опис критеріїв рейтингу і методологія їх розрахунку.

Національний авіаційний університет зайняв 12 місце  серед 53 українських закладів вищої освіти України в рейтингу U-Multirank university rankings 2020. Цього року в дослідженні U-Multirank було оцінено 1418 університетів у всьому світі. 

Нагадаємо, що в 2019 році НАУ займав 24 місце, таким чином наш університет покращив своє минулорічне досягнення в рейтингу одразу на 12 позицій.

Динаміка місця НАУзгідно рейтингу UMultirank

РедакціяМісце
2019 року24
2020 року12

Основні показники НАУ згідно рейтингу U-Multirank

Викладання та навчання

 Дослідження

 Подача знань

 Міжнародна орієнтація

Регіональні взаємодії