ТОП-50 ВУЗів України за оцінками роботодавців

Освіта і робота в Україні – найчастіше паралельні прямі. Вони живуть своїм окремим життям і перетинатися не планують. В результаті дипломований фінансист ледь розбирається в роботі банку або страхової компанії, а радіо-електронік влаштовується на роботу торговим агентом. Тим часом роботодавці потребують кваліфікованих фахівців, а випускники університетів і академій – працевлаштування. І з кожним роком ця проблема стає все гострішою.

Тому за основу нинішнього рейтингу вузів України Фокус взяв просту ідею: дослідити шанси випускника того чи іншого вузу зайняти вакансію в престижній компанії. Таблиця топ-50 вузів складена на основі опитування ключових роботодавців України. В опитуванні брали участь провідні компанії з різних сфер (фінанси, IT, юриспруденція, енергетика і т. П.), Працевлаштування в яких – відмінний початок кар’єри для студента.

Ми запропонували учасникам оцінити першу сотню вузів з щорічного консолідованого рейтингу, складеного інформаційним освітнім ресурсом osvita.ua. Оцінки виставлялися за 12-бальною шкалою. Якщо в департаменті персоналу компанії нічого не могли сказати про якийсь із ВНЗ, йому присвоювавсянуль. Погодьтеся, невідомість серед роботодавців не прикрашає вуз.

Сума балів, присвоєних усіма учасниками рейтингу, і стала критерієм відбору 50 найкращих вузів, а також визначення їх місць.

Даний рейтинг не є повноцінним дослідженням якості освіти в навчальних закладах України. Він відображає думку ряду роботодавців про той чи інший ВНЗ.

В опитуванні брали участь:”Інтерпайп”, GroupDF, “Метинвест”, ДТЭК, ДТЭК “Нефтегаз”, НАК “Нафтогаз України”, Укренерго, Запоріжсталь, УкрАвто, “АВТ Баварія”, FozzyGroup, “Нова пошта”, ПриватБанк, Ощадбанк, Укрсоцбанк, Кредобанк, ОТП Банк, “AXA Страхування”, ConcordeCapital, “Самсунг Україна”, Luxoft, EVO, “Дата Груп”, ISACAKyivChapter, AEQUO, KPMG, “Василь Кисіль и Партнери”, Deloitte, SayenkoKharenko, EY, “Астерс”, Украеропроект, “ColliersInternationalУкраина”, “Інтергалбуд”.

В редакції рейтингу 2017 року НАУ посів провідне 7-оме місце.