«Рівень відкритості»

У ході моніторингу експерти перевірили, чи оприлюднено на офіційних веб-сайтах ВНЗ України відомості про:


– факультети, інститути та інші структурні підрозділи, які надають освітні послуги іноземним громадянам;

 
– умови прийому на навчання до ВНЗ, в тому числі іноземних громадян та осіб без громадянства;


– загальна інформація про навчальний процес для іноземних студентів;


– інформація про програми та курси, що викладаються іноземними мовами;


– інформація про перебування іноземних громадян в Україні та інша важлива інформація, необхідна для іноземних студентів, у тому числі, чи ця інформація викладена іноземними мовами. Середній показник інформаційної відкритості веб-сайтів ВНЗ України, щодо яких проводився в 2015 році моніторинг, становить 38,97%.

Кількість веб-сайтів вищих навчальних закладів з показником відкритості понад 50 % всього 13, показник відкритості від 40% до 50 % мають 35 сайтів; показник відкритості менше 40% у 53 сайтів, які було досліджено. 


«Проект моніторингу веб-сайтів вишів виявив, яка інформація представлена на сайтах вищих навчальних закладів України недостатньо, або її складно знайти. Це дослідження є першим кроком до створення стандарту єдиного веб-порталу вишів, де у доступній формі та однаковому форматі буде представлена та інформація, яка допоможе абітурієнтам з інших країн стати студентами навчальних закладів України, – сказала Людмила Панкратова, медіа юрист Інституту розвитку регіональної преси, керівник проектів з моніторингу. – Ми рекомендуємо використовувати просту та зрозумілу структуру веб-сайту, орієнтуючись на тіпитання, які найчастіше виникають у абітурієнтів та студентів. Веб-сайти або розділи сайтів, що відповідають за роботу з іноземними абітурієнтами, не повинні бути перевантажені фото та відеоматеріалами, а лише максимально зручно надавати інформацію про дії, які допоможуть стати студентом обраного вишу».

З повним рейтингом можна ознайомитись за цим посиланням