Рейтинг ВУЗів DOU (ІТ-спеціальності)

З 15 квітня по 7 травня на DOU відбувалося щорічне опитування, присвячене якості освіти в українських ЗВО. Загалом цього року було зібрано 3038 анкет з відгуками нинішніх і колишніх студентів українських вишів.

Із цікавого: оновлена трійка лідерів, КПІ й Львівська політехніка, як і минулого року, погіршили свої позиції. А ще більшість ІТ-спеціалістів рекомендує отримувати вищу освіту, незважаючи на те, що програма навчання — поки що найслабший аспект української ВО. Проте зміни є: помітно зростає вивчення Python, Java, JavaScript та С#.

Методологія дослідження та портрет учасників опитування

Як і в минулі роки організатори опитували спеціалістів, які працюють зараз в ІТ-галузі та які навчалися в українських вищих навчальних закладах, незалежно від того, отримали вони диплом чи ні.

Мета дослідження — оцінити якість навчання на ІТ-напрямках у різних вітчизняних ЗВО та визначити їхні сильні та слабкі сторони за оцінками студентів та випускників.

Організатори просили респондентів оцінити різні аспекти свого навчання в університеті за шкалою від 1 до 10, де 1 — найнижча оцінка, а 10 — найвища.

Даний рейтинг — лише один із можливих підходів до вивчення якості освіти. Таке оцінювання не претендує на всеохопність та універсальність, адже базується великою мірою на суб’єктивних оцінках нинішніх і колишніх студентів, та і меншою мірою враховує об’єктивні показники роботи вишу.

Крім того, наявні певні обмеження, пов’язані з кількістю ІТ-спеціалістів, які взяли участь у опитуванні, і тому не можна включити в рейтинг усі цікаві читачам навчальні заклади. Пропонується аналіз тільки тих ЗВО, які були оцінені не менш ніж 40 респондентами. Інші ЗВО проаналізовані разом у групі «Інші». Там, де є така можливість, проаналізовано окремі факультети, адже ситуація на різних факультетах одного вишу може помітно відрізнятися.

Організатори не обмежували вік респондентів і час, який минув з моменту випуску, завдяки чому вибірка дуже різноманітна: у ній є і ті, хто ще вчиться (але вже працює в ІТ), так і ті, хто вже закінчив виш. Близько половини респондентів — це нинішні студенти (які вже працюють як ІТ-спеціалісти), ще чверть закінчили навчання у виші протягом останніх 4 років, що дає можливість оцінити актуальну ситуацію в українських університетах.

Детально про рейтинг DOU 2019  

Оновлений рейтинг вишів для ІТ-галузі, що побудований на результатах вступної кампанії 2020 року.

На відміно від попередніх редакцій, що як і перший рейтинг вишів DOU 2016 року, де за основу бралися думки студентів та випускників університетів цього року оргпнізатори вирішили змінити методологію і відмовитися від опитувань.

Рейтинг кожного ЗВО, що має IT та дотичні спеціальності, рахувався на основі показників вступників з ЄДЕБО. Організатори зосередилися на рівні підготовки абітурієнтів і популярності спеціальностей і вирахували рейтинг, використовуючи середній конкурсний бал на спеціальність, «зважений» на частку заявок на неї у виші.

Спеціальності, які аналізували: «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Комп’ютерна інженерія», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Інформаційні системи та технології», «Системний аналіз», «Телекомунікації та радіотехніка», «Прикладна математика», «Математика», «Електроніка», «Прикладна фізика та наноматеріали».

Загальноукраїнський рейтинг в 2020 році виглядає так

Нововведенням також є те, що рахувалися окремі рейтинги по найбільш популярним спеціальностям в ІТ.

Комп’ютерні науки. Найвищий середній бал за цією спеціальністю в УКУ (188,72). Окрім вишів-лідерів із загального рейтингу (Львівська політехніка, КНУ ім. Шевченка, ХНУРЕ, Києво-Могилянська академія, ЛНУ ім. Франка, КПІ ім. Сікорського, СумДУ) в десятку ЗВО з найкращими балами увійшов Ужгородський національний університет.

НАУ в 20-ку не ввійшов

Інженерія програмного забезпечення. Найвищий середній конкурсний бал за цією спеціальністю у Львівської політехніки — 188,75. Окрім топів (ХНУРЕ, КНУ ім. Шевченка, Києво-Могилянська академія, КПІ ім. Сікорського, ЛНУ ім. Франка, ЧНУ ім. Федьковича), роботодавцям варто звернути увагу на Чернігівську політехніку, Житомирську політехніку та ДНУ ім. Гончара, що увійшли до топ-10 за цією спеціальністю.

НАУ посів 15 місце.

Кібербезпека. Лідером за середнім балом є КНУ ім. Шевченка (173,26). Далі йдуть СумДУ, Львівська політехніка, КПІ ім. Сікорського, Житомирська політехніка, Чернігівська політехніка, ХНУ ім. Каразіна, Одеський політехнічний, НАУ та ЛНУ ім. Франка.

НАУ посів 9 місце.

Комп’ютерна інженерія. В рамках цієї спеціальності також лідирує Львівська політехніка (172,53). Далі йдуть КНУ ім. Шевченка, КПІ ім. Сікорського, ХНУРЕ, Чернігівська політехніка, ЧНУ ім. Федьковича, Житомирська політехніка, Національний університет водного господарства та природокористування, ХНУ ім. Каразіна та Чорноморський національний університет ім. Петра Могили.

НАУ посів 14 місце.

Динаміка місця НАУ в рейтингу DOU

РікМісце
201616
201715
201817
201920
202026