Підготовка авіаперсоналу згідно з EASA

Кому потрібно?

Насамперед це нововведення стосується тих фахівців авіаційної галузі, які планують виконувати певний обсяг робіт з технічного обслуговування, зокрема персоналу технічного обслуговування повітряних суден. Наразі, згідно з чинним законодавством, є декілька їх типів: категорія А – молодший механік, категорія В – технік-механік і авіонік, категорія С – інженер. Якщо людина хоче обіймати більш високу посаду, отримати більше повноважень, їй необхідне це свідоцтво персоналу. Ініціатива може йти і від самого працівника, і від компанії, де він працює.

Для отримання документа нового типу потрібен дозвіл від авіаційної влади – органу, який здійснює в Україні регулювання в авіаційній галузі: Державної авіаційної служби України. У свою чергу, для цього претенденту необхідно зробити три кроки.

Крок перший: пройти або підтвердити базову підготовку відповідно до певної категорії – А, В, С.

Крок другий: пройти підготовку на типи повітряних суден, за якими планується виконання робіт у компанії.

Крок третій: отримати певний досвід роботи (який саме, залежить від обраної категорії і типу повітряного судна).

Лише після цього можна подати пакет документів до авіаслужби, де їх перевірять і, якщо все правильно, видадуть свідоцтво персоналу, яке надає працівникові право розширити свої повноваження на авіапідприємстві.

Наш навчальний заклад має «Сертифікат схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування і екзаменування» відповідно до чинного авіаційного законодавства України та вимог Part-147 (це також аналог документа ЕАSA в Україні), що надає право вести цю діяльність.

Сертифікація авіаційного персоналу цивільної авіації України згідно з Вимогами JAR- FCL-3

Відповідно до наказу Державіаслужби від 27.03.2006 року № 223 “Про застосування в цивільній авіації України Спільних Авіаційних Вимог JAR-FCL 1,2,3,4” зареєстрованого Мін’юстом України 12.04.2006 року за № 426/12300, авіамедичні ек-заменатори з 19 лютого 2007 року перейшли на нові правила при проведенні медичної сертифікації авіаційного персоналу.

Згідно з Вимогами JAR-FCL 3 авіаційний персонал проходить медсертифікацію за наступними класами:

  • 1 КЛАС: комерційні і лінійні пілоти, штурмани, бортінженери;
  • 2 КЛАС: приватні пілоти , льотчики-курсанти.
  • 3 КЛАС: бортпровідники, диспетчери ОПР, бортоператори.


Для авіаційного персоналу: бортпровідники, диспетчери ОПР, бортоператори відділом авіаційної медицини Держадміністрації розроблені Вимоги до 3 класу, які вве-дено в дію з Наказом № 243 від 27 березня 2007 року, зареєстрованого Мін’юстом України 19.04.2007 року за № 393/13660.