Олумуіва Бенард Аліу закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації у 1983 році за фахом «Інженер-механік з експлуатації літаків та авіа-двигунів», а у 1987 році отримав ступінь кандидата технічних наук. Невдовзі здобув сертифікат інженера з технічного обслуговування і ремонту повітряних суден з різними кваліфікаційними відмітками та став сертифікованим ІКАО інструктором по системах управління безпекою польотів.

За тридцятирічний досвід роботи в сфері цивільної авіації працював головним інспектором з льотної придатності, директором департаменту регулювання повітряного транспорту і технічним радником міністра авіації Нігерії.

У 2005 році став представником Нігерії в Раді ІКАО. Займав посади першого віце-президента Ради та голови Комітету з технічного співробітництва та Фінансового комітету. Згодом очолював Робочу групи Ради з управління та ефективності і Керівний комітет Всеохоплюючого регіонального плану здійснення проектів з безпеки польотів в Африці (План AFI).

У 2014 році Олумуіва Бенард Аліу обрано п’ятим президентом Ради ІКАО, а у 2016 його було переобрано на другий термін. На посаді президента допоміг переорієнтувати мандат ІКАО на аспекти, пов’язані з наданням допомоги і нарощуванням потенціалу, в рамках ініціативи «Жодна країна не залишається без уваги» (No Country Left Behind).