Трудовий колектив Національного авіаційного університету звертається за підтримкою та захистом у загрозливій ситуації, що склалася навколо діяльності Національного авіаційного університету, апогеєм якої стало розірвання контракту з легітимно обраним ректором Володимиром Миколайовичем Ісаєнком.

Так, 07 жовтня 2020 року, з порушенням усіх законодавчих норм, представники Міністерства освіти і науки України занесли до відділу документообігу НАУ наказ МОН України № 341-к від 07.10.2020 «Про припинення контракту від 13 квітня 2018 року № 1-41 та звільнення Ісаєнка В.М.».

Передувала цьому тривала непроста боротьба проти неодноразових спроб рейдерського захоплення університету та заволодіння безцінною київською землею.

У таких умовах доводилося працювати колективу університету впродовж останніх п’яти років. За цей час Національний авіаційний університет під керівництвом Володимира Ісаєнка зумів об’єднатися навколо ідеї встановлення лідерських позицій НАУ у світовому науково-освітньому просторі та перетворення університету у глобальний інноваційний центр авіаційно-космічної галузі.

Головним здобутком колективу Національного авіаційного університету, очоленого Володимиром Ісаєнком, стало розкриття та призупинення всіх корупційних схем попереднього керівництва.

На останніх Зборах трудового колективу 14 січня цього року університету було високо оцінено роботу ректора Володимира Ісаєнка. Зокрема, у рамках реалізації державного інвестиційного проєкту  «Міжнародний центр підготовки пілотів Національного авіаційного університету» придбано і сертифіковано тренажер французької компанії «SARL ALSIM SIMULATEURS» та чотири легкомоторні навчально-тренувальні літаки Tecnam P2002-JF і одномоторний – Cessna 172.

Зроблені конкретні кроки у розвитку співпраці з провідними міжнародними організаціями, насамперед, авіаційного спрямування як на глобальному рівні (ІСАО, ІАТА, АСІ, IFATKA, IFALPA), так і на регіональному рівні (ECAC, EASA, EUROCONTROL). Розвиваються багатосторонні відносини у межах міжнародних асоціацій (ALICANTO, PEGASUS, Асоціації випускників НАУ) та напрацьовуються двосторонні угоди з провідними університетами світу.

Університет сьогодні йде у ногу з часом, здійснюючи необхідні інновації, про що свідчать результати цьогорічної вступної кампанії, за якими НАУ увійшов в Топ-5 ЗВО за кількістю вступників, зарахованих на навчання за державний кошт.

Звіт, опублікований окремою брошурою, подано до Міністерства освіти і науки України та розміщено на офіційному сайті НАУ.

Що планується? Захопити університет. Збудити в ньому безчинства. Продати землю.

За інформацією з відкритих джерел стало відомо, що, за сприяння т.в.о. міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, вже з 22 жовтня 2020 року на посаду в.о. буде призначено Рімвідаса Хращевського, що свідчить про чергову спробу знівелювати усі здобутки Майдану, за які боровся і колектив університету.

Отже, базуючись на цінностях відображених у Стратегії розвитку Національного авіаційного університету, принципах автономії та академічної свободи учасників освітнього процесу, згідно Закону України «Про вищу освіту», трудовий колектив університету вимагає втрутитися в ситуацію та не допустити як грубого порушення численних норм чинного законодавства, так і припинити спроби руйнації університету, інспіровані «командою Табачника-Луцького», які містять реальну загрозу знищення флагмана підготовки авіаційних кадрів України.

09.10.2020, 15:30