Центр льотної підготовки

Бакалавр інженерних наук на авіаційному транспорті та ліцензія пілота – це комплексна навчальна програма, призначена для тих, хто хоче не тільки отримати ліцензію пілота, але і ступінь бакалавра в галузі авіаційного інжинірингу.

Подвійна освіта відкриває широкі можливості на такому високому конкурентному і динамічному ринку праці як авіація. Випускники отримують ліцензію приватного пілота і ступінь бакалавра інженерних наук на авіаційному транспорті.

Для теоретичної підготовки в НАУ розроблений навчальний план, до складу якого ввійшли, згідно зі стандартами МОН України, як предмети бакалаврату спеціальності 272 «Авіаційний транспорт», так і фахові предмети спеціалізації 272.02 «Льотна експлуатація повітряних суден», у відповідності до стандартів Європейського агентства з безпеки польотів (EASA).

Для практичної підготовки в університеті створено Центр льотної підготовки. Державною авіаційною службою України Центру видано сертифікат № UA/FTO-005/2017 для проведення навчання та отримання свідоцтва приватного пілота (Private Pilot License – PPL). Практична підготовка проводиться на літаку К-10.

В процесі навчання студенти отримують мінімальну практичну підготовку в обсязі 200 льотних годин на повітряному судні з одним двигуном та тренажері ALSIM. Після успішного завершення навчання студенти отримують диплом бакалавра за спеціальністю «Авіаційний транспорт» та, у відповідності до сертифікату № UA/FTO-005/2017, ліцензію пілота PPL(A).

Вступники повинні відповідати вимогам Наказу Державіаслужби України № 565 від 20.07.2017 року, а також пройти первинну медичну сертифікацію, професійно-психологічний відбір, тестування з фізичної підготовки за нормативами розробленими фахівцями НАУ.

Проходження первинної медичної сертифікації абітурієнтів здійснює Авіаційний медичний центр НАУ (м. Київ, вул. Гарматна 47, кабінет 203 (телефон для довідок: 497-50-05).

Для проходження первинної медичної сертифікації подаються такі документи:

– документ, який засвідчує особу;
– 2 фотокартки (3/4);
– довідка із туберкульозного диспансеру;
– амбулаторну медичну книжку (виписку з медичної карти амбулаторного хворого) з поліклініки за місцем мешкання/прописки з відмітками про перенесенні захворювання, щеплення, оперативні втручання, травми, тощо;
– приписне свідоцтво видане військкоматом або військовий квиток;
– Ф-086-У для вступу до ЗВО.

Матеріально-технічна база Центру:

К10 SWIFT – багатоцільовий літак українського виробництва, призначений для початкового навчання пілотів в авіаційних навчальних закладах, навчання техніці спортивного пілотажу та тренування льотного складу. В основу проекту К-10 SWIFT покладено новітні дослідження в області літакобудування і систем безпеки польотів. Передова технологія сумісності елементів конструкції з вбудованою швидкодіючою парашутною системою  К-500 COBRA або BRS гарантує безпеку у екстремальних ситуаціях.

Тренажер французької компанії «SARL ALSIM SIMULATEURS» –  найсучасніша модель виробництва 2018 року, на якому здійснюватиметься  підготовка студентів-пілотів на наступних класах повітряних суден: сухопутний однодвигунний поршневий літак Cessna 172SP або Tecnam P2002JF; універсальний сухопутний однодвигунний поршневий літак Piper 28 Arrow або Socata TB21; багатодвигунний поршневий літак Piper 44 Seminol або Tecnam P2006T а також тренування багаточленних льотних екіпажів (MCC) на реактивних літаках середнього класу Boeing 737 або Airbus 320.

В рамках реалізації державного інвестиційного проєкту  «Міжнародний центр підготовки пілотів Національного авіаційного університету» університетом придбано 5 літаків: одномоторний – Cessna 172  та чотири легкомоторні навчально-тренувальні літаки Tecnam P2002-JF. На сьогодні літаки проходять у Державній авіаційній службі процедуру отримання сертифікатів льотної придатності,  які дозволять виконувати польоти.  Наступний крок – внесення літаків до додатку до сертифікату № UA/FTO-005/2017.

Після проходження всіх необхідних процедур наші літаки піднімуться в небо, а студенти Національного авіаційного університету здійснюватимуть свої практичні вильоти.Контактна інформація

Адреса:
03058, Україна, м.Київ,
пр. Любомира Гузара 1,
корпус 9, кабінет 203

Телефон:
+38 044 406-73-38