Авіаційний навчальний ангар

Авіаційний навчальний ангар на базі Національного авіаційного університету було побудовано та здано в експлуатацію у 1982 році. Об’єкт з відтворенням реального аеродрому під дахом, збудований за спеціальним, індивідуальним проєктом і призначений для підготовки висококваліфікованих авіаційних спеціалістів.

Будівля має унікальну конструкцію даху з натягнутою мембраною ферм (аналогом є будівля спортивного комплексу «Олімпійський у Москві), що надало можливість забезпечити значну корисну площу для розташування у ньому реальної авіаційної техніки. Площа ангару 7200 кв. м. (120 м×60 м), висота приміщення – 22,5 м.

На базі Навчального ангару за роки його експлуатації отримали освіту та підвищили свій фаховий рівень близько 250 тисяч авіаційних спеціалістів з України, країн колишнього СРСР, країн Східної Європи, Азії, Африки, Латинської Америки.

В ангарі розміщені літальні апарати широкого спектру конструктивних схем, різних періодів розробки та експлуатації. Це літаки: АН-24, Ту-154, Як-42, Л-410, АН-2; вертольоти: Мі-8, Мі-2 (2 шт.), Мі-4, Ка-26. Також представлені газотурбінні авіаційні двигуни Д-20П, НК-12МВ, НК-8-2у.

Особливу увагу приділено історії розвитку конструювання авіаційної техніки, що є необхідною складовою навчального процесу підготовки авіаційних спеціалістів. Зокрема, в ангарі розташований унікальний, один з перших у світі суцільнометалевий літак конструкції А.М. Туполєва 1929 року випуску АНТ-7 (єдиний екземпляр у світі). Також до уваги студентів унікальна колекція авіаційних двигунів початку минулого століття: «РОН» (1913 р.), М-11 (1927 р.), М-17 (1936 р.).

Окрім літаків в Авіаційному навчальному ангарі розташовані навчальні зразки реальної техніки, яка забезпечує технічне обслуговування авіаційної техніки на землі. Це комплекс наземної спеціальної техніки: УПГ-400 (гідронасосна станція), ПАРМ (пересувні авіаремонтні майстерні), агрегатне приміщення спеціальних струмів.

Машини, які стоять тепер в ангарі, колись підіймалися в повітря, а деякі, при невеличкому ремонті, здатні на це і зараз. Усі літальні апарати препаровані (мають вирізи), що дає можливість більш ефективно засвоювати студентам навчальні матеріали з конструкції авіаційної техніки. В ангарі є спеціалізовані навчальні класи, оснащені агрегатами авіаційної техніки, стендами з вивчення основних функціональних систем літальних апаратів, змонтованих з реальних конструктивних елементів систем.

Літаки та вертольоти адаптовані до навчального процесу і мають наземне технологічне обладнання, що дає можливість підходу до будь-якої зони літального апарату з метою відпрацювання ремонтних і регламентних робіт в навчальних, наукових та виробничих цілях.