• Довідник
 • Бібліотека
 • erNAU
 • Пошта
 • УКР
 • ENG
 • ...
19.05.2017, 17:17
Останні новини
Події  Свято «Всесвітнього дня вишиванки» в річницю депортації кримськотатарського народу

  Свято «Всесвітнього дня вишиванки» в річницю депортації кримськотатарського народу
  img

     У третій четвер травня традиційно святкується Всесвітній день вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу.

     У 2006 році ідею акції «Всесвітній день вишиванки» започаткувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

     Дівчина запропонувала студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. А вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. В цей день кожен бажаючий може долучитися до свята, надівши вишиванку на роботу, в університет, школу або садок.

     Цього року «Всесвітній день вишиванки» збігається з трагічною подією в історії України, річницею депортації кримськотатарського народу, який радянська влада примусово депортувала з території Криму до Середньої Азії. В цілому за три дні з Криму було виселено близько 200 тисяч кримських татар.

     18 травня 2017 року в Авіакосмічному ліцеї ім. І. Сікорського НАУ м. Києва проведено радіогазету, присвячену річниці трагічних подій у Криму, яку провела учениця 403 групи, переселенка з анексованого Криму, Еліна Сукач.

     Хвилиною мовчання учні та вчителі ліцею вшанували пам'ять про кримських татар, які загинули або постраждали під час депортації .

     Фіналом виступу став флеш-моб «Єдність», учні ліцею в вишиванках створили герб кримських татар, що засвідчило любов до єдиної і неподільної України та Криму.

  © Національний авіаційний університет
  Технічна підтримка здійснюється НДІ ІТТ НАУ
  03058, Україна
  м.Київ, просп.Космонавта Комарова 1
  post@nau.edu.ua | (044)406-79-01