Фахові поради щодо використання української мови в ділових паперах
23.05.2017, 11:24

Фахові поради щодо використання української мови в ділових паперах

Це повідомлення дещо випадає з ряду канонічних новин, які розміщуються на сайті. Проте та нова інформація, яка міститься в ньому визначила наше рішення опублікувати його. Вона буде корисною майже кожному з нас. Адже всі ми частіше чи рідше змушені заповнювати ділові папери. А тому можна стверджувати, що діловодство – основа професійної діяльності фахівця. Складання та оформлення документів має відповідати загальним вимогам чинного стандарту. Тому наразі пропонуємо сучасні норми оформлення дати й підпису – найпоширеніших реквізитів ділових паперів.

ДАТА В ДОКУМЕНТАХ

Оформлюється двома способами:

1)    словесно-цифровим, наприклад: 10 травня 2017 року (можливе скорочення слова рік: 10 травня 2017 р.); якщо число місяця містить одну цифру, то перед нею обов’язково проставляють нуль: 05 травня 2017 року;

2)    цифровим, наприклад: 10.05.2017,  де першим елементом є день другим – місяць, третім – рік). Дозволяється розташовувати елементи дати у зворотній послідовності – рік, місяць, число, наприклад: 2017.05.10. Такий спосіб датування відповідає міжнародним стандартам і використовується переважно під час листування з іноземними партнерами.

Зверніть увагу:

ПІДПИС У ДОКУМЕНТАХ

Цей реквізит складається з:

1)    найменування посади особи, яка підписує документ (ліворуч);

2)    її підпис (посередині рядка);

3)   розшифрування підпису – ініціал(и) і призвище (праворуч); при цьому ініціали розташовують перед прізвищем;

4)    якщо найменування посади займає два рядки і більше, то ініціали і прізвище друкуються на рівні останнього рядка відповідного реквізиту.

Наприклад:

Директор рекламної агенції

«Світанок»                                  (Підпис)                Л.М.Кузовський

Зверніть увагу:

Директор                          (Підпис)                           А.В. Саварин

Головний бухгалтер       (Підпис )                          О.І. Микитенко

Голова комісії                              (Підпис)           Л.І.  Мокрицька

Члени комісії                               (Підпис)           О.М. Борисюк

(Підпис)            Б.Г. Яворський

Завідувач кафедри вищої математики,

доктор фізико-математичних наук,

професор                                              (Підпис)             Д.М.Петренко

Тайм-лайн

Запрошуємо до співпраці всіх, кому не байдуже власне мовлення, хто прагне його суттєво удосконалити: ставте запитання, які хвилюють вас, - і отримуйте на кожне з них кваліфіковану відповідь на нашому сайті.

Зробімо разом наше мовлення кращим!

Електронна адреса: kukr@nau.edu.ua, Gum-osvita@nau.edu.ua

Контактна особа: Чухліб Т.М. (+380 66 365 03 32)