Презентація «Розробка та впровадження в хірургічну практику апарата струменевий гідроскальпель»
5.07.2012, 13:28

reestratsii na nmt 2024

suchasni zakladi osviti

Наприкінці червня 2012 р. у залі засідань вченої ради НАУ відбулась презентація «Розробка та впровадження в хірургічну практику апарата струменевий гідроскальпель».

На презентації були присутні представники провідних медичних закладів МОЗ України, промислових підприємств, вищих навчальних закладів.

Розробку здійснено науковцями кафедри гідрогазових систем Аерокосмічного інституту НАУ, науковий керівник д.т.н. В. Бочаров, відповідальний виконавець к.т.н., с.н.с. В. Бадах. Серійний зразок апарату виготовлено в Київському центральному конструкторському бюро арматуробудування (КЦКБА), генеральний директор – Ю. Рикуніч

Лабораторні та клінічні випробування проводились колективом хірургів під керівництвом д.м.н., проф. В. Скиби, за участю провідних фахівців - к.м.н. І. Сухіна, к.м.н. А. Зінчука в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова, Київській міській клінічній лікарні №1, ВЛ №1 ст. «Дарниця», Волинській обласній клінічній лікарні. Випробування показали, що апарат струменевий гідроскальпель є високоефективною науково-технічною розробкою на рівні світових зразків. Він є зручним в експлуатації, ефективним інструментом при виконанні операцій на шлунково-кишковому тракті, печінці, нирках, у проктологічній хірургії. Застосування апарату дозволяє суттєво знизити втрати крові, а відповідно і ризики при проведенні операцій.

Планується сертифікувати апарат у відповідних органах МОЗ України і налагодити його серійне виробництво.